رئیس‌هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اعلام اینکه تخم مرغ‌های قهوه ای، بومی نبوده و صنعتی هستند، گفت: برخی این تخم مرغ‌ها را با قیمت بالاتر می‌فروشند تا از مردم کلاهبرداری کنند. ناصر نبی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری ۶۶۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت این کالا […]

رئیس‌هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اعلام اینکه تخم مرغ‌های قهوه ای، بومی نبوده و صنعتی هستند، گفت: برخی این تخم مرغ‌ها را با قیمت بالاتر می‌فروشند تا از مردم کلاهبرداری کنند.

ناصر نبی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری ۶۶۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت این کالا نسبت به حدود یکماه گذشته نزدیک به ۲۰۰۰ تومان افزایش یافته اما هنوز با قیمت تمام شده تولید در حدود ۲۰۰۰ تومان فاصله دارد. 

وی با‌اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی قیمت ۷۵۰۰ تومان را برای هرکیلوگرم تخم مرغ پیشنهاد کرده و این نرخ را به سازمان حمایت ارائه کرده است، افزود: فکر می‌کنم حدود دو تا سه روز آینده سازمان حمایت این قیمت را رسماً ابلاغ کند.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: به دلیل بهبود وضعیت بازار در پی آغاز صادرات، مرغداران از تحویل کالای تولیدی خود به دولت اجتناب می‌کنند ضمن اینکه صادرات تخم مرغ به کشور عراق حدود یک هفته قبل آغاز شد اما در حال حاضر نسبت به آن زمان ضابطه مند شده و زیر نظر تشکل تخصصی تولید و سازمان دامپزشکی کشور انجام می‌شود. 

به گفته نبی پور، نماینده اتحادیه میهن و سازمان دامپزشکی کشور در مرز حضور دارند و کنترل می‌کنند که این محصول به صورت قاچاق از کشور خارج نشود، با این شرایط نوسانات قیمت در داخل نیز کنترل خواهد شد.

وی میزان صادرات تخم مرغ به کشور عراق را روزانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ تن عنوان و اضافه کرد: عراقی‌ها بیشتر تمایل دارند تخم مرغ قهوه‌ای خریداری کنند بنابراین پیش‌بینی می‌شود که قیمت تخم مرغ در داخل کشور تا شهریورماه به ۷۵۰۰ تومانی هم که مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است، نرسد.

رئیس‌هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار درباره تخم مرغ‌های قهوه‌ای نیز با بیان اینکه این تخم مرغ‌ها بومی نیستند، گفت: برخی این تخم مرغ‌ها را به جای تخم مرغ بومی و محلی با قیمت بالاتر به مردم می‌فروشند حتی در بسته بندی آنها مقداری کاه نیز قرار می‌دهند تا به این ترتیب از مردم کلاهبرداری کنند؛ اما این تخم مرغ‌ها برای مرغداری‌های صنعتی است و مرغ تولیدکننده آن نیز مرغ قهوه‌ای است.

نبی پور با‌اشاره به اینکه میزان تخم مرغ‌های بومی و محلی به اندازه‌ای نیست که به تهران برسد و در اینجا به فروش برسد، افزود: این تخم مرغ‌ها معمولاً مورد مصرف محلی قرار می‌گیرند ضمن اینکه تخم مرغ‌های قهوه‌ای بسته بندی شده به طور ۱۰۰ درصد صنعتی است. 

 

کد مطلب :  A‍‍‍‍‍98041833

📚 منبع : کیهان