ایرلند از نظر شاخص‌های جمعیتی در وضعیت بحرانی قرار ندارد با این حال براساس سیاست‌های جمعیتی این کشور، با توجه به تعداد فرزندان به والدین حقوق ماهیانه پرداخت می‌شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ جزیره ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپاست که در شمال غربی اروپا قرار دارد و شامل جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی است؛ در شرق جزیرهٔ ایرلند، انگلستان قرار دارد و دریای ایرلند […]

ایرلند از نظر شاخص‌های جمعیتی در وضعیت بحرانی قرار ندارد با این حال براساس سیاست‌های جمعیتی این کشور، با توجه به تعداد فرزندان به والدین حقوق ماهیانه پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ جزیره ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپاست که در شمال غربی اروپا قرار دارد و شامل جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی است؛ در شرق جزیرهٔ ایرلند، انگلستان قرار دارد و دریای ایرلند میان این دو؛ جمعیت این جزیره کمی بیش از ۶ میلیون نفر است و از این تعداد ۴ میلیون نفر در جمهوری ایرلند ساکن‌اند.

نرخ رشد جمعیت این کشور ۲٫۲۵ درصد و نرخ باروری آن برابر با ۲٫۰۲ فرزند به‌ازای هر زن است؛ برای چنین جمعیتی نرخ رشد مذکور در حد مناسبی قرار دارد و نرخ باروری این کشور نیز نزدیک به حد جانشینی قرار دارد به این معنی که ایرلند هنوز در شرایط حاد جمعیتی قرار ندارد، با این حال دولت این کشور دست روی دست نگذاشته است و با در نظرگرفتن سیاست‌هایی تشویقی فرزندآوری از زوج‌ها را حمایت می‌کند.

از سیاست‌های جمعیتی این کشور می‌توان به اختصاص حقوق ماهانه به والدین بر اساس تعداد فرزندان اشاره کرد که به‌صورت زیر است؛ 

تک‌فرزند ۱۵۰ یورو،

دو فرزند ۳۰۰ یورو،

‌سه فرزند ۴۸۷ یورو،

چهار فرزند ۶۷۱ یورو،

پنج فرزند ۷۶۱ یورو،

شش فرزند ۱۰۴۸ یورو،

هفت فرزند ۱۲۳۵ یورو،

هشت فرزند ۱۴۲۲ یورو؛

البته این مبالغ به فرزندان زیر ۱۶ سال یا ۱۹ سالی که به‌طور تمام‌وقت تحصیل می‌کنند، تعلق می‌گیرد؛ این سیاست‌ها را کنار وضعیت جمعیت کشورمان و عکس‌العمل مسئولان دولتی و حاکمیتی بگذارید که نسبت به بحران کاهش جمعیت ایران کاملاً بی‌توجه هستند! در زمان حاضر نرخ رشد جمعیت کشور به زیر یک درصد رسیده و نرخ باروری به زیر ۱٫۸ فرزند سقوط کرده است!