با موافقت نمایندگان؛ طرح جوانی جمعیت برای ۷ سال به صورت آزمایشی اجرا می شود   نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت کردند طرج جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به مدت ۷ سال به صورت آزمایشی اجرا شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۶اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، […]

با موافقت نمایندگان؛

طرح جوانی جمعیت برای ۷ سال به صورت آزمایشی اجرا می شود

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت کردند طرج جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به مدت ۷ سال به صورت آزمایشی اجرا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۶اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با اجرای آزمایشی به مدت ۷ سال با ۱۶۱ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 

🔰امیرحسین بانکی پورفرد سخنگوی کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت در توضیح مصوبه این کمیسیون، گفت: برای بررسی طرح جوانی جمعیت ۷۳ جلسه برگزار شد در نهایت طرح با ۷۴ ماده نهایی شد، این طرح قبل از لایحه بودجه ۱۴۰۰ آماده شده بود اما به دلیل ۲ ابهام طرح آن در صحن علنی به تاخیر افتاد.

 

🔰نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از ابهامات مالی بود و ابهام دیگر نگرانی در خصوص حذف غربالگری از پروسه بارداری بود که با همکاری مرکز پژوهش ها و شورایعالی فرهنگی ابهامات مالی حذف شد و با دریافت نظرات کارشناسان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان عبارت «حذف غربالگری» در طرح مذکور حذف شد.

 

🔰این نماینده مجلس توضیح داد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند برنامه پنجساله هفتم با محوریت جمعیت جوانی باشد و از سوی دیگر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دنبال تمدید یکساله برنامه ششم است، مقرر شد طرح جوانی جمعیت به مدت ۷ سال آزمایشی اجرا شود تا کل قانون برنامه را پوشش دهد.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با رأی صحن علنی مجلس، اصل ۸۵ شد و بر اساس این اصل، کمیسیون مشترک تشکیل و طرح مذکور در این کمیسیون مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و صحن علنی این بار به مدت اجرای آزمایشی طرح مذکور رأی داد./