🔵 #واکسن_فایزر در برابر گونه #دلتا ایمنی چندانی ایجاد نمی‌کند 🔵 نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد میزان موثر بودن واکسن فایزر دربرابر گونه دلتای #ویروس_کرونا کمتر از آن چیزی است که مقامات امیدوار بودند. 🔰 به گزارش سرویس بین الملل­ ­خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه جروزالم پست چاپ رژيم صهيونيستی نوشت، نخست […]

🔵 #واکسن_فایزر در برابر گونه #دلتا ایمنی چندانی ایجاد نمی‌کند

🔵 نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد میزان موثر بودن واکسن فایزر دربرابر گونه دلتای #ویروس_کرونا کمتر از آن چیزی است که مقامات امیدوار بودند.

🔰 به گزارش سرویس بین الملل­ ­خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه جروزالم پست چاپ رژيم صهيونيستی نوشت، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد میزان موثر بودن واکسن فایزر دربرابر گونه دلتای ویروس کرونا کمتر از آن چیزی است که مقامات امیدوار بودند.

🔵 این روزنامه افزود، نفتالی بنت روز جمعه در حالی این مطلب را بیان کرد که جواب آزمایش کرونا ۸۵۵ نفر مثبت بود و نام کشور‌های بیشتری در فهرست کشور‌های با میزان ابتلای بالا قرار گرفت.

🔵 بنت گفت، ما دقیقا نمی‌دانیم واکسن تا چه حد می‌تواند کمک کند، اما این میزان به طور قابل توجهی کمتر از آن چیزی است که تصور می‌شد.

🔵 بنت در نشستی با حضور مقامات ارشد درمانی و وزرای کابینه به بحث درباره گام‌های بعدی که برای مدیریت این همه گیری باید برداشته شوند، پرداخت و تاکید کرد،

🔵 گونه دلتای ویروس کرونا در سراسر جهان از جمله در کشور‌هایی که واکسیناسیون در آن‌ها انجام شده است مانند انگلیس، اسرائیل و آمریکا جهش رو به جلو داشته است.

🔵 به گفته وی در روز‌های اخیر در انگلیس شاهد افزایش تعداد کودکانی بوده ایم که هر روزه در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند. این تحولی است که ما از آن آگاهی داریم و تلاش می‌کنیم منطقی و مسئولانه با آن مقابله کنیم.

🔵 به گزارش نهاد بهداشتی رژيم صهيونيستی، بیشترین میزان ابتلا به بیماری کرونا از ماه مارس تاکنون روز پنجشنبه شناسایی شد، به گونه‌ای که جواب ۵۲/۱ درصد از آزمایش‌ها مثبت بود.

🔵 با وجود آن که افزایش روزانه تعداد مبتلایان به کرونا همچنان ادامه دارد، اما افزایش بروز عوارض جدی در بین بیماران همچنان محدود است.

🔵 از افرادی که به کرونا مبتلا شده اند حال ۵۲ نفر وخیم گزارش شده که دو نفر کمتر از روز قبل است. یک هفته قبل این رقم ۴۱ نفر بود.

🔵 البته در ماه آوریل با حدود پنج هزار و ۹۰۰ مبتلا، رقمی مشابه اکنون، حال بیش از ۳۴۰ بیمار وخیم گزارش شده بود.

🔵 شاید دلیل آن را بتوان این گونه توضیح داد که از مبتلایان کنونی به این ویروس حدود دو هزار نفر کودکان مدرسه‌ای هستند و نیمی از آن‌ها هم به طور کامل واکسینه شده اند.

🔵 احتمال وخیم شدن حال هر دو گروه بسیار اندک است، هر چند که در بعضی موارد اتفاق می‌افتد. در حال حاضر حدود ۶۰ درصد از بیمارانی که حال آن‌ها وخیم است، افرادی هستند که واکسینه شده بودند.