🔶 مناظره موافقان و مخالفان #واکسن_کرونا ديروز در دانشگاه تهران برگزار شد و حاضران در مناظره اذعان کردند که موافقان واکسن شکست سختي متحمل شدند. 🔰 به گزارش راه مردم، مناظره موافقان و مخالفان واکسيناسيون کرونا با حضور دکتر «حسين قناعتي» سرپرست دانشگاه علوم پزشکي تهران‌، چند تن از اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه و […]

🔶 مناظره موافقان و مخالفان #واکسن_کرونا ديروز در دانشگاه تهران برگزار شد و حاضران در مناظره اذعان کردند که موافقان واکسن شکست سختي متحمل شدند.

🔰 به گزارش راه مردم، مناظره موافقان و مخالفان واکسيناسيون کرونا با حضور دکتر «حسين قناعتي» سرپرست دانشگاه علوم پزشکي تهران‌، چند تن از اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه و بعضي از روساي دانشکده‌هاي تخصصي دانشگاه علوم پزشکي تهران به عنوان موافقان و حجج‌الاسلام «رضا نصير‌پور» دبير‌کل تشکل حوزوي «سعدا» و «محمد‌علي رحيمي» محقق و پژوهشگر و مسئول پرونده کروناي اين تشکل به همراه دکتر «سيد‌مهدي ساداتي‌» دکتراي ميکروبيولوژي، «محمد‌رضا فروهر‌منش‌» دکتراي ژنتيک و «مهدي فهيمي‌» دکتراي طب سنتي به عنوان مخالفان واکسيناسيون برگزار شد.

🔶 در اين مناظره مخالفان واکسيناسيون کرونا دلايل مخالفت خود را با اين موضوع مطرح و بيان کردند که به دليل مطالب ضد و نقيض و غيرمستندي که ارائه مي‌شود، مردم ديگر به شما اعتماد ندارند.

🔶 منتقدان واکسيناسيون کرونا درخواست کردند دانشگاه علوم پزشکي و وزارت بهداشت اسامي افراد و شرح مذاکرات تمام جلساتي که ابعاد  واکسيناسيون را بررسي کردند، رسانه اي کنند.

🔶 همچنين مشخص شود بر اساس چه مقام ارزشيابي داروهاي خارجي را در پروتکل قرار داده و داروهاي مؤثر ايراني را قرار نداده‌اند که اين وضعيت درمان در کشور به وجود آمده است.

🔶 همچنين چرا به داروهاي با راهبرد واکسن نسبت به پيگيري تحقيقات گسترده داروهاي محققان ايراني در وزارت بهداشت بي‌اعتنايي شد.

🔶 در مقابل موافقان واکسيناسيون با بيان دلايلي در مقام پاسخگويي برآمدند و مدعي شدند «ما مسئول نيستيم و بسياري از اين مطالب بايد با وزارت بهداشت مطرح شود و تنها درخواست کردند که به حرف‌هاي آنها اعتماد شود».

🔶 دبيرکل تشکل سعداء کاهش کشته‌ها را دروغ بزرگ خوانده و گفت: بر خلاف ادعاي شما و بر اساس آمار مرکز آمار ايران در شش ماهه اول امسال تعداد مرگ و مير در کشور افزايش ۵۴ هزار نفري داشته است.

🔶 موافقان واکسيناسيون در اين مناظره اعتراف کردند که واکسيناسيون تنها راه مقابله با ويروس کرونا نيست و عوارض مختلفي نيز دارد و اساساً اين واکسن‌ها به واسطه اضطرار و تقليد از عملکرد ساير کشورها و بدون داشتن منابع علمي انتخاب شده‌اند.

🔶 همچنين موافقان واکسيناسيون اعتراف کردند تلفات ناشي از واکسيناسيون پايش مي‌شود درحالي‌که معاون وزير در تلويزيون گفته بود که اين تلفات پايش نمي‌شود.

🔶 همچنين عنوان شد که آمار تلفات واکسن کرونا به مقام معظم رهبري، مراجع و مسئولان بالادستي گزارش داده نمي‌شود و اين موضوع از سوي موافقان واکسن رد نشد و عملا آنها اعتراف کردند که فقط آمار واکسيناسيون  و کشته‌هاي واکسن به رهبرمعظم انقلاب انتقال داده مي‌شود.

🔶 بررسي نکردن عوارض واکسن مانند عوارض روي مغز و تنها بسنده کردن به فوت‌شدگان و يکسري عوارض ظاهري و عدم توقف پاندمي پس از واکسيناسيون از ديگر اعترافات موافقان واکسيناسيون در اين نشست بود.

🔶 همچنين به اين سوال که چرا مانع انجام مطالعات باليني داروهاي مختلف مي‌شويد و عدم طراحي پروتکل‌هاي بومي براي پيشگيري، هيچ پاسخي ارائه نشد.

🔶 در نهايت پاسخ موافقان واکسن به منتقدان واکسيناسيون غير‌علمي اين بود که «ما کاره‌اي نيستيم و از وزارت بهداشت بپرسيد»!

🔶 موافقان واکسيناسيون اعتراف کردند که هيچ دليل علمي مبني بر بي‌خطر بودن واکسن‌ها ندارند و تنها به دليل اضطرار و تقليد از دنيا واکسن را توصيه مي‌کنند.

🔶 در مقابل مخالفان اضطرار را غير‌علمي و تقليد را غير‌عاقلانه دانسته و خواستار استفاده از راهکارهاي جايگزين پروتکل‌ها و داروهاي موجود داخلي براي حفظ جان مردم شدند.

🔶 تشکل حوزوي سعداء قم از دانشگاه تهران درخواست کرد جهت پياده‌سازي پروتکل‌هاي بومي و طي روند مطالعات باليني داروهاي داخلي يک بيمارستان را در اختيار متخصصان تيم تحقيقاتي اين تشکل قرار دهد تا توانمندي داخلي در مهار کرونا را به اثبات برسانند.

🔶 امري که در صورت وقوع، تمام معادلات اين بيماري را به نفع مردم تغيير خواهد داد. همچنين با دستور رئيس دانشگاه تهران مقرر شد که اين مناظرات ادامه پيدا کند.