🔵 نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده که "با توافقی که منجر به محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از رسیدن ایران به بمب هسته‌ای شود موافق هستند!" 🔵 توجه داشته باشید نخست وزیر اسرائیل نگفته برنامه هسته‌ای ایران نابود شود، بلکه گفته فقط مطمئن شویم سلاح هسته‌ای تولید نمی‌کنند! 🔵 خود همین یعنی یک عقب […]

🔵 نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده که "با توافقی که منجر به محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از رسیدن ایران به بمب هسته‌ای شود موافق هستند!"

🔵 توجه داشته باشید نخست وزیر اسرائیل نگفته برنامه هسته‌ای ایران نابود شود، بلکه گفته فقط مطمئن شویم سلاح هسته‌ای تولید نمی‌کنند!

🔵 خود همین یعنی یک عقب نشینی بسیار بزرگ! اما چطور؟! بخوانیم:

🔵 خوب اصل برجام هم بر همین اساس است یعنی اطمینان یافتن از اینکه ایران بنا نیست بمب هسته‌ای تولید کند.

🔵 از آن بالاتر هم اینکه کلا رهبری در ایران فتوا داده که تولید تسلیحات کشتار جمعی از جمله هسته‌ای حرام است و حتی اگر ایران برجام را امضا نکرده باشد

🔵 و علیرغم اینکه طبق اظهار نظر آقای کمالوندی؛ سخنگوی سازمان انرژی هسته‌ای ایران سالها است که توانمندی فنی لازم برای تولید تسلیحات هسته‌ای را دارد اما خودش نمی‌خواهد این کار را انجام دهد.

🔵  ایران در صدد تولید سلاح هسته‌ای نیست یعنی کلا مشکل حل است.

⁉️ اما آیا ماجرای عقب‌نشینی اسرائیل به این دلیل بوده؟!!

🟦 مطلبی را در یکی از نشریات کویتی به نام "الجریده" می‌خواندم که شاید کلید حل معما باشد!

🔷 این روزنامه نوشته بود: اخیرا نامه‌ای از طرف ایران برای آمریکا رفته که در آن ایران آمریکا را تهدید کرده در صورتی که حمله‌ای از طرف اسرائیل بر علیه تاسیسات هسته‌ای ایران رخ دهد، 

🔷 ایران اول آمریکا را مقصر می‌داند و بعد اسرائیل را، و اول آمریکایی‌ها را هدف قرار خواهد داد و بعد اسرائیل را.
 
🔷 بلافاصله بعد از ارسال این نامه به آمریکایی‌ها رزمایش نظامی سپاه هم راه‌اندازی شد و ایرانی‌ها در این رزمایش موشک‌های بالستیک خود را نیز آزمایش کردند 

🔷 و فرماندهان نظامی ایران تاکید کردند  که ماجرای هدف قرار دادن اسرائیل فقط تغییر زاویه پرتاب‌کننده‌ی این موشک‌ها می‌باشد و آزمایش جدید موشک‌های بالستیک ایران که قطعا تحت نظر ماهواره‌های جاسوسی آمریکایی بود نشان داد

🔷 امروزه علیرغم عقب‌نشینی آنها از اطراف ایران ولی هنوز بسیاری از پایگاه‌های مهم آنها در اقیانوس هند یعنی پایگاه دیه‌گوگارسیا که تا چند صباح دور از دسترس ایرانی‌ها بود هم می‌تواند هدف موشک‌های ایرانی قرار گیرد و جان چند هزار سرباز آمریکایی که در حال آفتاب گرفتن در این جزیره می‌باشند در خطر است.

🔵 همچنین ناوهای آمریکایی در کل منطقه می‌تواند هدف ایرانی‌ها قرار گیرد.

🔵 کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هم، همه خود را عقب کشیدند و دست رد به سینه اسرائیل زدند و اعلام کردند که حاضر نیستند در هیچ‌گونه عملیاتی بر علیه ایران شریک باشند.

🔵 آذربایجان هم تلاش دارد صفحه جدیدی از روابط با ایران باز کند و می‌داند اولین خواسته ایران این است که پس از اتمام باز پس‌گیری قره‌باغ دیگر پای اسرائیلی‌ها در این کشور کوتاه شود و طبق برخی گزارش‌ها باکو مدتی است که محدویت‌های جدیدی برای فعالیت اسرائیلی‌ها در این کشور ایجاد کرده است.

🔵 ترکیه هم که تکلیف‌اش روشن است و اوضاع اقتصادی‌اش به هیچ‌وجه اجازه همکاری در چنین عملیاتی به اسرائیل را نمی‌دهد.

🔵 گو اینکه حتی اگر اوضاع اقتصادی ترکیه هم مشکل نداشت بعید به نظر می‌آید ترکیه حاضر باشد در ماجراجویی اسرائیل همراهی کند.

🔵 درباره عراق هم که اوضاع سیاسی‌اش کاملا به هم ریخته و آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند اگر به هر دلیلی اجازه دهند اسرائیلی‌ها از حریم هوایی عراق بر علیه ایران استفاده کنند همه چیز در عراق سرآنها و متحدینشان خراب خواهد شد.

🔵 همچنین گزارش‌های جسته گریخته تایید نشده زیادی مبنی بر اینکه ایرانی‌ها اخیرا موفق شده اند جنگنده‌ها و موشک‌های پیشرفته‌ای از روسیه و چین به دست آورند وجود دارد، امری که می‌تواند موجب آن شود که برتری هوایی اسرائیل مخصوصا در آسمان ایران دیگر وجود نداشته باشد.

🔵 به هر حال همه می‌دانند خلبان‌های ایرانی در صورتی که به هواپیماهای مدرن دسترسی داشته باشند چه کارهای متهورانه می‌توانند انجام دهند 

🔵 و مقابله با هواپیماهای اسرائیلی و یا حتی آمریکایی برای آنها مثل آب خوردن خواهد بود و اینگونه نیست که اسرائیلی‌ها بتوانند وارد حریم هوایی ایران شوند و سالم از آن خارج شوند.

🔵 ایران نه عراق است نه سوریه و نه… و تک تک آنها شکار خواهند شد.

🔵 اسرائیلی‌ها و آمریکایی ها تا همین چند صباح پیش دلواپس مقابله با خلبان‌های ایرانی که از هواپیماهای قدیمی فانتوم اف۴ و اف۵ استفاده می‌کردند بودند؛

⁉️ حال تصور کنید اگر مثلا جنگنده‌های روسی مدرن سوخوی ۳۵ دست ایرانی‌ها رسیده باشد معادلات چگونه خواهد بود؟!

🔵 یعنی اگر اسرائیلی‌ها و یا آمریکایی‌ها با آن هواپیماهای کذایی‌شان وارد حریم هوایی ایران شوند و به یکباره همه هواپیمایشان سرنگون شود حداقل‌اش این است که دیگر کسی حاضر نخواهد بود یک پیچ هواپیمای آمریکایی خریداری کند.

🔵 آمریکایی‌ها این تجربه را با سیستم پاتریوت خود داشتند و وقتی انصارالله یمن موفق شدند با عبور از پاتریوت‌های آمریکایی تاسیسات آرامکو را هدف قرار دهند

🔵 فروش پاتریوت آنها به کمتر از ده درصد رسید و بسیاری از خریداران قراردادها را لغو کردند و به سمت خرید سیستم‌های دفاعی روسی رفتند.

🔵 همچنین برخی اطلاعات جسته گریخته از کشف مراکز نگهداری تسلیحات کشتار جمعی اسرائیل توسط عوامل اطلاعاتی ایران وجود دارد که در صورت صحت، یعنی کافی است ایران این انبارها را هدف قرار دهد تا فاجعه‌ای رخ دهد.

🔵 بر اساس شرایط بین المللی موجود ایران نمی‌تواند به صورت مستقیم به اسرائیل حمله کند و در صورتی که چنین کاری را انجام دهد کل جامعه جهانی بر علیه ایران قیام خواهد کرد و ایران محکوم خواهد شد.

🔵 اما در صورتی که اسرائیل مستقیم به ایران حمله کند آنوقت بهانه لازم را به ایران می‌دهد تا ایران واکنش نشان دهد.

🔵 حتی اگر این واکنش یک فاجعه بیافریند و کل اسرائیل با خاک یکسان شود کسی حق نخواهد داشت از ایران انتقاد کند!

🔵 هیچ بعید هم نیست که آمریکایی‌ها اطلاعاتی در این زمینه‌ها به دست آورده باشند و آقای جاک سالیوان در سفر اخیر خود آن را به اسرائیلی‌ها داده باشد تا متوجه شوند ایرانی‌ها سورپرایزهای زیادی را برای وقت مبادا در جیب خود نگه داشته‌اند

🔵 و اینگونه نیست که اسرائیلی‌ها تصور کنند که "فاعل ما یشاء" هستند و بهتر است که سر جای خودشان بنشینند و اجازه دهند برادر بزرگتر کار خود را انجام دهد!

✍ "دکتر عماد آبشناس"