احمد امیر آبادی نماینده مردم قم و عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی: ارز ۴۲۰۰ تومانی، باعث فساد، رانت و سوء استفاده گسترده در دولت قبل شد و حتی برخی سلبریتی ها هم از آن استفاده فراوانی کردند و چه پول هایی به جیب زدند. اگر این کار ادامه پیدا می کرد کشور ما هم […]

احمد امیر آبادی نماینده مردم قم و عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی:

ارز ۴۲۰۰ تومانی، باعث فساد، رانت و سوء استفاده گسترده در دولت قبل شد و حتی برخی سلبریتی ها هم از آن استفاده فراوانی کردند و چه پول هایی به جیب زدند.

اگر این کار ادامه پیدا می کرد کشور ما هم باید ابر تورم را تجربه می کرد و دولت روحانی برای پرداخت ما به التفاوت قیمت ارز ترجیحی با ارز آزاد به دلیل عدم درآمد، پول چاپ می کرد و این بزرگترین خیانت به ملت بود که چرا دولت قبل این اصلاح ارز ترجیحی به طور کامل انجام نداد.

رانت و سوء استفاده چاره ای جز انجام این کار نداشت و باید مسیر قبلی را که کاملاً اشتباه و به ضرر کشور بود اصلاح کند و حتی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نیز گفتند این مسیر درست است و حتی اخیراً روحانی در جلسه ای گفته رییسی کار درست را کرد و شجاعت به خرج داد که این کار اصلاح اقتصادی را انجام داد.

اگر ارز ۴۲۰۰ را نگه میداشتیم و ادامه می دادیم با کمبود شدید ارز در کشور مواجه می شدیم و عملاً کشور در یک بحران بزرگ فرو می رفت و دشمن هم همین را می خواست که در ادامه برجام های بعدی را به ما تحمیل کند.

اتفاقا دشمن از این قضیه اصلاح اقتصادی که در دولت رییسی شروع شد بسیار ناراحت است چون میدانند در بلند مدت این کار به نفع اقتصاد ایران است، البته دولت در این زمینه یک هوشیاری به خرج داد چرا که ضد انقلاب خودشان را برای خرداد ماه آماده کرده بودند که اغتشاشات هم زمان با اجرای طرح کلید بزنند ولی دولت در یک اقدام پیش دستانه بلافاصله بعد از ماه رمضان شروع به اجرای طرح کرد که آنها را غافلگیر کرد و نتوانستند کشور را به آشوب بکشانند.

رییس جمهور گفته بود که به هر شخص، ۶۰۰ هزار تومان داده شود که برخی از اعضای دولت قبول نکردند و طبق این روندی که الان وجود دارد پول داده شد که قرار شده است تا قبل از شهریور زمینه الکترونیکی شدن کالابرگ اقلام ضروری ایجاد شود و در دسترس مردم قرار بگیرد و طبق برنامه ریزی ها، در ۱۴۰۲ تورم به ۳۰ درصد خواهد رسید و در سال های بعد تورم به ۱۰ درصد خواهد رسید و رشد ۸ درصدی را به زودی شاهد خواهیم بود.

بعضی گرانی ها توجیهی ندارد و ربطی به این قضیه نداشت و لازم است مسئولان نظارتی به دقت جلوی این گرانی های بی دلیل را بگیرند و البته در مسیر اجرا ممکن است ایراداتی داشته باشد که قابل رفع است

در یکی از جلساتی که خدمت حاج آقا رییسی بودم، ایشان گفتند: در دفاع مقدس وقتی گردان می آمد و به میدان مین میخورد چند نفر داوطلب شهادت روی مین می رفتند تا معبر برای پیروزی رزمندگان باز میشد، من هم میتوانستم روش قبلی را انجام بدهم ولی رفتم روی میدان مین که جلوی این فساد گرفته شود. خب، ساعت ها جلسه برگزار کردیم و همه می گفتند که این روش غلط است و باید یکی میرفت روی میدان مین و این قضیه را تمام کند.

من تعجب می کنم از بعضی نمایندگان مجلس که خودشان تصویب کرده اند که دولت باید قیمت ارز ۴۲۰۰ اصلاح کند ولی حالا به خاطر رای دوره بعد و یا مسائل دیگر، به جای حمایت از دولت برای اجرای مصوبه مجلس، با انتقادهای عجیب جلوی اجرای طرح سنگ اندازی می کنند، خب دولت دارد مصوبه مجلس را اجرا می کند.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عروسک خیمه شب بازی صهیونیست ها است چرا که وقتی گروسی وقیحانه قبل از جلسه آژانس، به اسرائیل سفر می کند و بعد از آن قطعنامه علیه ایران صادر می شود و خلاف تعهدات قبلی رفتار می کند باید جلوی زیاده خواهی آنها ایستاد. همکاری ایران با آژانس را بسیار فراتر از پادمان است

گروسی قول داد ۳ مکانی که خواستند را بررسی کنند و پرونده آن را ببندند که نه تنها این کار را نکرد بلکه درخواست داد که از ۱۷ مکان جدید هم بازرسی کنند! هرچند مذاکرات این سری خیلی داغ تر از گذشته بود ولی بر خلاف دولت قبل، این دولت اقتصاد را به مذاکرات گره نزد.

۹۹ درصد دلار کشور در اختیار بخش های دولتی و خصولتی است و سر جمع فقط ۱ درصد دلار در اربیل عراق و هرات افغانستان و میدان فردوسی تهران است که متاسفانه همین ۱ درصد دارد برای ۹۹ درصد قیمت دلار را تعیین می کند که بسیار جای سوال است.

البته اقدامات خوبی از طرف دولت در حال انجام است که قیمت دلار پایین بیاید و دولت نباید بگذارد که فاصله قیمت ارز با ارز نیمایی زیاد شود.