چهل سال پیش که حضرت امام خمینی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید، اسرائیل نه تنها فلسطین را تسخیر کرده و هر جنبش و حرکت آزادیبخش را سرکوب کرده بود

بیانیه جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران به مناسبت روز قدس
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ
وَقَضَیْنَا إِلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا. فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا (سوره مبارکه اسرا)
چهل سال پیش که حضرت امام خمینی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید، اسرائیل نه تنها فلسطین را تسخیر کرده و هر جنبش و حرکت آزادیبخش را سرکوب کرده بود که لبنان و بیروت عروس زیبای خاورمیانه زیر چکمه های سربازان صهیون بود، و بخشهای بزرگی از اردن و سوریه و مصر در اشغال این رژیم بود. روزگاری بود که بزرگترین سلاح ملت فلسطین، سنگ و کلوخ بود. در برابر تانکها و گلوله ها و موشکهای آتشین فرزندان صهیون.
امروز در ۴۴ سالگی روز قدس، اسرائیل سالهاست از خاک لبنان گریخته و حزب الله لبنان در شمال، این رژیم اشغالگر را محاصره کرده است. غزه این بزرگترین زندان انسانی جهان مجهز به راکت و موشک شده و بجای سنگ و کلوخ، جنایتهای اسرائیل را با مشت آهنین پاسخ میدهد. در کرانه باختری که روزگاری اسرائیل حتی نفس کشیدن فلسطینی ها را تحت نظر داشت، امروز به برکت یک جمله رهبر حکیم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای که فرمودند «کرانه باختری باید مثل غزه مسلح شود» عملیاتهای فلسطینیان با ۳۱ کشته اسرائیلی در کل سال ۲۰۲۲ به ۱۰ کشته در ماه در سال ۲۰۲۳ رسیده و هیچ جنایت این رژیم بی پاسخ نمی ماند. اگر روزی اسرائیل جنایت میکرد و دنیا در سکوت بود، امروز در ورزشگاههای سوئیس و بلژیک و انگلستان، پرچم مقدس فلسطین برافراشته میشود و صهیونیسم در همه جای جهان یک لکه بدنام و ظالم خوانده میشود. وضعیت داخلی رژیم اسرائیل به حدی آشفته و نابسامان است که نخست وزیر جنایتکار این رژیم در تظاهرات های شبانه اسرائیلی ها، به شمایل فرعون و دیوانه های زنجیری تصویر میشود و به اذعان مقامات آن، فروپاشی این رژیم نزدیک است.
اگر روزی مترو گلدامایر میگفت: «شبی که مسجدالاقصی آتش گرفت، تا صبح نخوابیدم. فکر می کردم اسرائیل از بین خواهد رفت. وقتی صبح شد فهمیدم عرب ها در خواب عمیقی به سر می برند.» امروز حضور یهودیان در مسجدالاقصی با راکت های آتشین حماس بر شهرک نشینان افراطی صهیونیست پاسخ میگیرد و فلسطین بیدار است.
این وعده الهی است در قرآن کریم و البته تورات یهود که این قوم سرکش، به دست «قوم نیرومند» ایرانی که زبانشان را نمیفهمند نابود و بساط ظلم و اشغال و جنایتهایشان برچیده خواهد شد. وعده ای که نه تنها ما مسلمانان بدان ایمان داریم که خود اسرائیلی ها نیز بدان باور دارند و به اذن الهی ملت ما و تمام ملتهای آزاده جهان،نابودی رژیم اشغالگر و جنایتکاراسرائیل را بزودی خواهند دید.به مددالهی روز انتقام شهدای فلسطین و سرسلسله شهدای راه آزادی قدس،شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران پاک ایشان نزدیک است و فلسطین مظلوم پس از هفتادسال کشتار و آوارگی و نسل¬کشی، طعم آزادی و پیروزی را خواهد چشید.ان شاالله
از ملت شریف ایران دعوت میکنیم تا در روز قدس امسال نیز با قدم های بابرکت خویش مثل همیشه در حمایت از ملت مظلوم و شجاع فلسطین حضور یابند و با راهپیمایی اثرگذار خویش، همبستگی جهان اسلام و جبهه مقاومت برای نابودی غده سرطانی اسرائیل را اعلام دارند.
جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران
دبیرکل
دکتر حسین روازاده