رئیس دفتر فرمانده کل قوا گفت: به سطحی از توانمندی دست یافته‌ایم که بعضاً کشور‌های صادرکننده تسلیحات پیشرفته به سراغ ما می‌آیند و از ما تقاضای خرید‌ تجهیزات نظامی دارند.
سردار شیرازی:
رئیس دفتر فرمانده کل قوا گفت: به سطحی از توانمندی دست یافته‌ایم که بعضاً کشور‌های صادرکننده تسلیحات پیشرفته به سراغ ما می‌آیند و از ما تقاضای خرید‌ تجهیزات نظامی دارند.
 

سردار محمد شیرازی، رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا در مراسم صبحگاه بسیجیان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حالی که هنوز چند ماهی بیشتر از عمر انقلاب اسلامی نگذشته بود، امام خمینی(ره) در فرمانی با دستور تشکیل بسیج مستضعفین، خواستار ایجاد ارتش ۲۰ میلیونی شد؛ از این روی باید بسیج را یادگار امام راحل دانست.
وی ادامه داد: بسیج از بدو تشکیل تاکنون در عرصه‌های مختلف به کمک انقلاب اسلامی و مردم عزیز کشورمان آمده و توانمندی خود را به نمایش گذاشته است.
به گزارش تسنیم، رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، رژیم طاغوت چنان وضعیتی را ایجاد کرده بود که جوانان کشورمان دچار ناامیدی شده بودند و به واسطه چنین شرایطی، «ما نمی‌توانیم» را باور کرده بودند؛ لذا جوانان هیچ امیدی که بتوانند اقدامی در مسیر پیشرفت کشور انجام دهند، نداشتند.
سردار شیرازی افزود: این شرایط و این باور حتی در بدنه ارتش هم رسوخ یافته بود زیرا در سال‌های اولیه جنگ تحمیلی، تعدادی از فرماندهان ارتش خدمت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که آن زمان رئیس‌جمهور بودند، رسیدند و عنوان کردند که هواپیما‌های جنگی کشورمان به دلیل تحریم و نیازی که به تعویض برخی قطعات هواپیما‌ها وجود دارد، مدت کمی قادر به پرواز خواهند بود؛ اما ایشان در پاسخ به این اظهارات، از فرماندهان خواستند که به توانمندی‌های داخلی اتکا کنند و این‌گونه شعار «ما می‌توانیم» عملی و محقق شد.
وی با اشاره به اینکه باور به توانمندی داخلی باعث شد تا با دست خالی در جنگ هشت ساله تحمیلی پیروز شویم، عنوان کرد: زمانی ما در حوزه دفاعی، نیازمند‌های خود را به ناچار از کشور‌های دیگر تأمین می‌کردیم، اما امروز بعد از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی در این بخش به سطحی از توانمندی دست یافته‌ایم که بعضاً کشور‌های صادرکننده تسلیحات پیشرفته به سراغ ما می‌آیند و از ما تقاضای خرید‌ تجهیزات نظامی دارند.
رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: این نشانه توانمندی و ظرفیت مردم عزیز و دین مبین اسلام است؛ زیرا جوانانی داریم که تا پای جان برای امنیت، آرامش و رفاه مردم ایستاده‌اند. امروز به چنان موفقیت‌هایی دست یافته‌ایم که می‌توانیم آسمان‌ها را فتح کنیم زیرا دانشمندان بزرگی داریم که کار‌های بزرگی را به سرانجام رساندند.