حمایت از نظام دامداری راه حل كاهش قیمت گوشت وزیر جهاد كشاورزی راه حل اساسی كاهش قیمت گوشت قرمز را حمایت از نظام دامداری داخلی دانست. صادق خلیلیان با اشاره به علل افزایش قیمت گوشت قرمز طی ماه های گذشته تصریح كرد: حدود ۱۰ درصد از نیاز گوشت قرمز كشور از خارج تامین می شود […]

حمایت از نظام دامداری راه حل كاهش قیمت گوشت

وزیر جهاد كشاورزی راه حل اساسی كاهش قیمت گوشت قرمز را حمایت از نظام دامداری داخلی دانست.
صادق خلیلیان با اشاره به علل افزایش قیمت گوشت قرمز طی ماه های گذشته تصریح كرد: حدود ۱۰ درصد از نیاز گوشت قرمز كشور از خارج تامین می شود كه این برای تنظیم بازار داخل هم مورد استفاده قرار می گیرد اما نوسانات نرخ ارز در ماه های گذشته مشكلاتی را در این خصوص ایجاد كرد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی خاطرنشان كرد: وقتی این محصول وارداتی با افزایش نرخ ارز و مشكلات پیرامونی آن مواجه می شود، تورم را به داخل كشور منتقل كرده و چون قرار بوده كه این واردات، قیمت های داخل را كنترل كند باعث می شود قیمت ها را در سطح بالاتری به تعادل برساند كه این موجب افزایش قیمت ها شد.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به افزایش قیمت های جهانی به عنوان یكی دیگر از دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز، افزود: راه حل اساسی مقابله با این مشكل حمایت جدی از نظام دامداری داخلی است كه خوشبختانه اعتبارات ویژه ای برای آن در نظر گرفته شده است كه امیدوارم بتوانیم هم تولید داخل را رونق بخشیم و هم صادرات آن را دنبال كنیم.
وی در پایان با تكذیب شایعاتی مبنی بر قاچاق دام زنده به دلیل افزایش قیمت ها، اظهار كرد: مجموعه گوسفند زنده ای كه در طول سال از كشور خارج می شود، حدود ۲ میلیون راس است و این در حالی است كه حدود ۸۰ میلیون راس بدون احتساب واردات در كشور وجود دارد، لذا ۲ میلیون راس نمی تواند عامل گرانی باشد.

 

منبع: کیهان